Menu

روانشناسی

نوبت دهی و پذیرش

شماره های تماس جهت تعیین نوبت


شعبه یک(ستاری- پیامبر غربی- مرکز روان آوا)
09360695153
شعبه دو(گیشا- جلال آل احمد- مرکز مشاوره بهار نو)
09360695153
شعبه سه(قلهک- جنب مترو قلهک- مرکز مشاوره رهیار)
09360695153
تلفن مشاوره ای هوشمند
9092301369

 

خدمات تخصصی ما

مشاوره ازدواج 
مشاوره پیش از ازدواج
مشاوره خانواده
درمان اختلالات روانی و رفتاری
مشاوره تحصیلی و کنکور
مشاوره شغلی
آموزش مهارت های زندگی
مشاوره کودک و نوجوان
بازی درمانی و افزایش خلاقیت در کودکان

خدمات ما در یک نگاه

مشاوره فردی
مشاوره
گروهی
ارزیابی هوش 
ارزیابی شخصیت
برگزاری کارگاه های آموزشی
آموزش والدین
همکاری با مدارس 
همکاری با مهدکودک ها
انجام پروژه های تحقیقاتی

مقالات روانشناسی و مشاوره

توصیه هایی به مردان در رابطه با زنان

توصیه هایی به مردان در رابطه با زنان

چگونه با همسرتان رابطه بهتری داشته باشید؟

موارد بسیاری زیادی می توانند در رابطه یک زن و شوهر و خوشبختی آنها دخیل باشدو برخی از آنها بستگی به شرایط فردی دارند. اما برخی از این موارد عام و جهانشمول هستند و رعایت کردن و توجه به آنها می توانند تا حد بسیار زیادی سبب افزایش عشق و محبت همسران نسبت به یکدیگر شوند.

مواردی که مطرح شده برای هر زنی می تواند اهمیت داشته باشد و قطعاً سبب افزایش رضایت از زندگی خواهد شد:


1. او را از عشق و محبت خود خاطر جمع کنید:
عشق شما به همسرتان هرچقدر هم زیاد و استوار باشد برای بقا و شادابی هر از چند گاهی نیاز به تجدید قوا و مراقبت دارد.
اکثر زنان بعد از سال های اول ازدواج و تقریبا همه زنانی که بچه دار شده اند هر از چند گاهی با این سؤال مواجه می شوند که آیا همسرش هنوز او را دوست دارد؟ در صورت عدم دریافت پاسخ مناسب به مرور زمان رو به طلاق عاطفی خواهند آورد.
اصولا مردان تصور می کنند کار شبانه روز و تامین مایحتاج خانواده خود نشانه ای از عشق و علاقه آنان به خانواده است در حالیکه از نظر زنان این تنها نشانه مسئولیت پذیری آنان است نه عشق و علاقه
عشق یعنی در آغوش کشیدن ، بیان کلمات عاشقانه، تعریف و تمجید، رعایت حرمت و احترام

2. او را بشنوید:
زن به شنیده شدن احتیاج اساسی دارد. وقتی شگوه و گلایه می کند از شما پند و اندرز نمی خواهد، بلکه فقط نیاز دارد شنیده شود و مورد همدلی و درک قرار بگیرد و این نکته است که اغلب مردان رعایت نمی کنند و هر گونه انتقاد یا غرولند زن را سرآغاز بحث و مشاجره تلقی کرده و به جای گوش دادن به حرف های او شروع به سرزنش و ارائه راهکار می کنند.

3. ذهن زنان در هر لحظه در گذشته، حال و آینده زندگی می کند:
بر خلاف ذهن طبقه بندی شده مردان، در ذهن یک زن هیچ چیز به تنهایی بررسی نمی شود هر موضوع جدیدی همراه با پیشینه و جزئیات آن مورد بررسی قرار می گیرد. بنابراین یک موضوع بسیار کوچک می تواند ماند یک بمب او را منفجر کند. لازم است سرعت عمل خود را در تشخیص حالات روحی او بالاتر ببرید تا به طور حمایتگرانه تنش های او را کاهش دهید.

4. محاسن و زیبایی های او را تحسین کنید:
یک مرد عاقل و آگاه می توند کوچک ترین تغییر ظاهر همسرش را متوجه شود و در خصوص آن واکنش مثبت نشان دهد این تعریف و تمجید باید صادقانه و به دور از اغراق باشد و اگر هم مورد پسند شما نیست به طور مناسب مطرح شود، مثال: موهات رو رنگ کردی تنوع خوبیه ولی به نظر من موی مشکی بیشتر بهت میاد.

5. در پول در آوردن زیاده روی نکنید:
این تصور که هر چه توان خود را صرف پول در آوردن کنیم زندگی خانوادگی بهتری خواهیم داشت کاملا اشتباه است زیرا لازمه چنین موقعیتی کاهش زمان باهم بودن خواهد بود جالب است بدانید امنیت روانی برای یک زن بسیار مهمتر از امنیت اقتصادی است.

6. ارتباط جنسی در زنان بیشتر جنبه عاطفی دارد تا فیزیکی:
یک زن تا زمانی که از نظر روحی در وضعیت مناسب و مطلوبی قرار نگیرد تمایل به برقراری ارتباط جنسی نخواهد داشت.

7. تاریخ عادت ماهیانه همسرتان را یادداشت کنید:
زنان به دلیل تغییرات هورمونی مرتبط با سیکل قاعدگی از چند روز قبل دچار تغییرات و مشکلات روحی و جسمی متعددی می شوند که به آن ها تنش های قبل از قاعدگی (premenstrual tension) گفته می شود این تغییرات می تواند از 2 هفته قبل تا 4 روز بعد از قاعدگی وجود داشته باشند از جمله حالات روحی می توان به این موارد اشاره کرد: ضعف، خستگی،تحریک پذیری، تند مزاجی ، حملات گریه بی اختیاری، کاهش قدرت تمرکز،افزایش یا کاهش میل جنسی

چاپ
3684 به این مطلب امتیاز دهید:
3.6

1 نظرات مطلب "توصیه هایی به مردان در رابطه با زنان"

0
0

ناشناس

سلام ممنونم از مطالب خوبتون.ولی من فکر میکنم که ما هیچ آموزشی در زمینه زندگی زناشویی ندیدیم باور کنید در اطرافیان ما و محیط کارم هیچ یک از آقایان موارد بالا رو نمیدونند بر عکس به هم دیگه سفارش می کنند که به خانمها رو ندید اونها اعتقاد دارند زن ها پر رو شدند پس چرا زن های نسل قدیم در اطاعت شوهراشون بودند و دم بر نمی اوردند خواهشم میکنم آموزش ها رو جدی بگیرید خانواده های ایرانی دارند داغون میشند زن های امروزی مثل نسل قدیم فکر نمی کنند ولی توسط مردها درک نمیشند.مخصوصا در مناطقی مثل آذربایجان که به شدت مردسالاری رواج داره.

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x

مشاوره ازدواج

مشاوره تحصیلی

آموزش مهارت های زندگی