Menu

روانشناسی

نوبت دهی و پذیرش

شماره های تماس جهت تعیین نوبت


شعبه قلهک( شمال و شمال شرق تهران؛ قلهک- جنب مترو قلهک- مرکز مشاوره روزنه (رهیار)
02188253229-09360695153

شعبه گیشا ( غرب و شمال غرب تهران؛ گیشا- جلال آل احمد- مرکز مشاوره بهار نو)

02188253229-093606951530
تلفن مشاوره ای هوشمند
9092301369

 

خدمات تخصصی ما

مشاوره ازدواج 
مشاوره پیش از ازدواج
مشاوره خانواده
درمان اختلالات روانی و رفتاری
مشاوره تحصیلی و کنکور
مشاوره شغلی
آموزش مهارت های زندگی
مشاوره کودک و نوجوان
بازی درمانی و افزایش خلاقیت در کودکان

خدمات ما در یک نگاه

مشاوره فردی
مشاوره
گروهی
ارزیابی هوش 
ارزیابی شخصیت
برگزاری کارگاه های آموزشی
آموزش والدین
همکاری با مدارس 
همکاری با مهدکودک ها
انجام پروژه های تحقیقاتی

مقالات روانشناسی و مشاوره

رسیدن به موفقیت

رسیدن به موفقیت

نکات مهم و کاربردی برای رسیدن به موفقیت

نکات مهم و کاربردی برای رسیدن به موفقیت

 

1.وقتی برای خود هدفی در نظر گرفتید باید راه رسیدن به آن را نیز بیابید. دیدن، باور کردن است و انجام دادن موفق شدن است. برای رسیدن به هدفتان برنامه ریزی کنید. برنامه ریزی به شما انگیزه می دهد تا در جهت رسیدن به هدف قدم بردارید.

2.پس از برنامه ریزی برای هدفتان، به برنامه ای که طرح کرده ایدعمل کنید.

3.قبل از هر چیز باید توجه کنید که هر روز از بیست و چهار ساعت تشکیل شده است. این حقیقتی است که نمی توان آن را انکار کرد. نکته مهم دیگر آن است که با گذشت زمان کار و مسئولیت شما افزایش می یابد. اگر بیرون از خانه کار می کنید بار مسئولیت شما بیشتر می شود. در ان صورت باید تصمیمی عاقلانه بگیرید تا بدانید بیست و چهار ساعت شبانه روز را چگونه سپری کنید.

3.مهمترین چیزها را اول انجام دهید. تمام کارها و وظایف ضروری خود را در لیستی یادداشت کنید و آنها را به ترتیب اولویت انجام دهید. بهتر است برنامه هر روز خود را شب قبل آماده کنید.

4.اول صبح وقتی سرحال و پرنشاط هستید، مهمترین کارهایتان را انجام دهید تا فشار روانی حاصل از آنها از بین برود. تأخیر در انجام این کارها باعث می شود فشار فکری بیشتری تحمل کنید و باعث می شود که این مسائل را سخت تر و مشکل تر از آنچه هستند، ببینید. گاهی اوقات اگر یک مسئله را درست به موقع رفع کنید پی خواهید برد که آن قدرها هم که فکر می کردید مشکلتان بزرگ و جدی نیست و آن را می توانید زودتر از آن چه انتظار دارید رفع کنید.

5.راز رسیدن به اهدافتان این است که هر روز بخشی از وقتتان را به آنها اختصاص دهید. در یک روز نمی توان کوهی را جا به جا کرد. حتی اگر تا سرحد مرگ تلاش کنید نتیجه ای عایدتان نمی شود. وقت خود را درست تنظیم کنید. ممکن است خستگی کارتان را متوقف کند. برای رسیدن به هدف از خودتان زیاد کار نکشید. استراحت یکی از ایستگاه هایی است که برای رسیدن به هدف ضروری است. کارهای بزرگ را به اجزاء کوچکتر تقسیم کنید.

6.اگر بهترین برنامه ای که طرح کرده اید متوقف شود و با شرایط تازه ای رو به رو شوید، چه می کنید؟ سعی کنید قسمتی را که باعث شده برنامه شما به هم بخورد اصلاح کنید. بحران های روزمره یکی از چالش های زندگی است، ولی طرز تفکر ما قادر است ما را در بحران ها یاری کند و وجودمان را با نشاط و شادمانی تقویت کند.

به نقل از آنتونی رابینز

راز موفقیت

مطلب قبلی بیماری ایدز و راه های پیشگیری از آن
مطلب بعدی مشکلات زناشویی در بزرگسالان مبتلا به ADHD
چاپ
15525 به این مطلب امتیاز دهید:
3.4

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x

مشاوره ازدواج

مشاوره تحصیلی

آموزش مهارت های زندگی