Menu

روانشناسی

نوبت دهی و پذیرش

شماره های تماس جهت تعیین نوبت


شعبه یک(ستاری- پیامبر غربی- مرکز روان آوا)
09360695153
شعبه دو(گیشا- جلال آل احمد- مرکز مشاوره بهار نو)
09360695153
شعبه سه(قلهک- جنب مترو قلهک- مرکز مشاوره رهیار)
09360695153
تلفن مشاوره ای هوشمند
9092301369

 

خدمات تخصصی ما

مشاوره ازدواج 
مشاوره پیش از ازدواج
مشاوره خانواده
درمان اختلالات روانی و رفتاری
مشاوره تحصیلی و کنکور
مشاوره شغلی
آموزش مهارت های زندگی
مشاوره کودک و نوجوان
بازی درمانی و افزایش خلاقیت در کودکان

خدمات ما در یک نگاه

مشاوره فردی
مشاوره
گروهی
ارزیابی هوش 
ارزیابی شخصیت
برگزاری کارگاه های آموزشی
آموزش والدین
همکاری با مدارس 
همکاری با مهدکودک ها
انجام پروژه های تحقیقاتی

مقالات روانشناسی و مشاوره

مدیریت خشم
مرکز مشاوره

مدیریت خشم

افراد باید راههای سالم و محترمانه اجتماعی را برای ابراز احساسات خشمگین خود بیاموزند، و اجازه ندهند خشم آنها از کنترل خارج شود تا جایی که در روابط، کار و سلامت آنها تأثیر منفی بگذارد.

مقدمه ای بر مدیریت خشم

خشم احساسی بنیادی است که هر فردی آن را تجربه می کند. از سنین اولیه، افراد یاد می گیرند خشم خود را با کپی کردن رفتار عصبی مدل های اطرافشان ابراز نمایند. و دیدن اینکه آنها با استفاده از عصبانیت چیزی بدست می آورند. از آنجائیکه فرهنگ ما رابطه خوبی با ابراز خشم ندارد، باعث می شود بسیاری از مردم فکر کنند که ابراز خشم به صورت مستقیم امری نامناسب است؛ که نباید تحمل شود؛ که همیشه خطرناک است.

این چنین افرادی یاد می گیرند تا به خشم خود اعتماد نداشته باشند، و آن را داخل بطری می کنند و سعی می کنند نادیده اش بگیرند، و آن را تنها به شیوه های غیرمستقیم ابراز می کنند و یا از آن بعنوان یک سلاح استفاده می کنند.

این ایده که خشم را خطرناک بدانیم، درست نیست. افراد عصبانی قادر به ابراز خشونت بسیار هستند. با این حال، در حالی که خشم مطمئناً می تواند مورد سوءاستفاده واقع شود بیش از نیروی مخرب و ساده است. خشم بخشی بسیار مهم از غریزه دفاع و حفظ خود می باشد. افرادی که قادر به عصبانی شدن هستند، قادر به ایستادگی برای خود نیز هستند. بنابراین این بسیار اهمیت دارد که افراد یاد بگیرند چگونه خشم خود را به طرز مناسبی ابراز نمایند.

افراد باید راههای سالم و محترمانه اجتماعی را برای ابراز احساسات خشمگین خود بیاموزند، و اجازه ندهند خشم آنها از کنترل خارج شود تا جایی که در روابط، کار و سلامت آنها تأثیر منفی بگذارد.

اگر شما در حال مطالعه این متن هستید، شانس بسیار خوبی است که شما ( یا شخصی که شما درباره او نگرانید) مشکل کنترل خشم دارید. مشکل خشم زمانی وجود دارد که افراد به خشم بعنوان اولین راه ابراز خود وابسته می شوند. و هنگامی که آنها به طرز نامناسبی خشم خود را بکار می گیرند یا اینکه با تهدید به خشونت به عنوان سلاحی برای یافتن راه خود استفاده می کنند. خشم نامناسب روابط را ویران می سازد، حفظ کردن یک شغل را مشکل می سازد و تلفات سنگینی بر سلامت جسمی و روانی افراد خشمگین بر جا می گذارد.

کمک به مشکلات خشم در قالب برنامه های مدیریت خشم می باشد که مداخلاتی هماهنگی هستند که برای کمک به افراد عصبی طراحی شده اند تا شیوه های تحت کنترل در آوردن خشم خود را یاد بگیرند و تمرین کنند.

 

این متن آنچه را بعنوان خشم و مدیریت خشم وجود دارد را بررسی می نماید. در جلسات مشاوره و دوره های آموزشی سعی خواهیم کرد ماهیت خشم و تأثیرات اجتماعی، عاطفی و جسمانی خشم را مورد بحث و بررسی قرار دهیم. دلایل و انگیزه های پیگیری مدیریت خشم مورد بحث قرار گرفته و سپس تکنیک های ویژه ای در این دوره ها برای مدیریت خشم توضیح داده خواهند شد.

همچنین راههایی را برای برانگیزاندن افراد در بکارگیری تکنیک های کنترل خشم آموزش خواهیم داد. راههایی که موجب می شوند سلامتی وکیفیت روابط افراد ارتقا یافته و به لحاظ اجتماعی مؤثرتر باشند.

 

نویسنده:

محمد راضی مرادی

 

 

 

مطلب قبلی انعطاف پذیری عاطفی
مطلب بعدی تلفن همراه و روابط
چاپ
4803 به این مطلب امتیاز دهید:
5.0

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x

مشاوره ازدواج

مشاوره تحصیلی

آموزش مهارت های زندگی