Menu

مشاوره آنلاین رایگان

نوبت دهی و پذیرش

 

شماره های تماس جهت تعیین نوبت

شعبه قلهک( شمال و شمال شرق تهران؛ قلهک- جنب مترو قلهک- مرکز مشاوره روزنه (رهیار)
02188253229-09360695153

شعبه گیشا ( غرب و شمال غرب تهران؛ گیشا- جلال آل احمد- مرکز مشاوره شیوا)

02188253229-09360695153

 

شعبه صادقیه (غرب تهران؛ ضلع شمالی ایستگاه مترو صادقیه- مرکز مشاوره فرحبخش)

02188253229-093606951530

تلفن مشاوره ای هوشمند9092301369

خدمات تخصصی ما

مشاوره ازدواج
مشاوره
 پیش از ازدواج

مشاوره خانواده
درمان اختلالات روانی و رفتاری
مشاوره تحصیلی وکنکور
مشاوره شغلی

آموزش مهارت های زندگی

مشاوره کودک و نوجوان

بازی درمانی و افزایش خلاقیت در کودکان

خدمات ما در یک نگاه

مشاوره فردی
مشاوره
گروهی
ارزیابی هوش
روانشناس کودک
ارزیابی شخصیت
برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه عموم
برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه متخصصین

آموزش والدین
همکاری با مدارس
همکاری با مهدکودک ها
انجام پروژه های تحقیقاتی

سوالات و پرسش های روانشناختی خود را بپرسید:

اطلاعات تماس شما

بازخورد شما

راهنمای مشاوره آنلاین

مشاوره آنلاین:مشکلات فردی، خانوادگی، پیش از ازدواج، زناشویی، مشاوره تحصیلی، تربیت کودک و .... را با ما در میان بگذارید.

این مرکز در راستای خدمت رسانی متفاوت به هم میهنان عزیز این امکان را فراهم آورده تا از طریق ارسال یک سوال به آدرس [email protected] از مشاور، راهنمایی رایگان دریافت نمایند. لطفاً پیش از ارسال سوال به این موارد توجه نمایید:

1. لطفاً عنوان مشکل را در موضوع ایمیل خود ذکر کنید تا مشاورین ما به صورت موضوعی و تخصصی به ایمیل شما پاسخ دهند.

2.تا حد امکان مشکل را به صورت اختصار در ایمیل ارسال مطرح بفرمایید.

3. برای اینکه پاسخ مناسبی در ارتباط با مشکل دریافت نمائید سعی کنید این موارد را در محتوای ایمیل خود درج نمایید: وضعیت تأهل، تحصیلات، فرزند چندم خانواده هستید؟ تعداد فرزندان، شهر محل زندگی،

4. سعی می شود در سریعترین زمان ممکن به سوال شما پاسخ داده شود اما به دلیل ترافیک سوالات و میزان درخواست ها ممکن است پاسخدهی زمانبر شود بنابراین اگر نیاز شما برای پاسخ فوری است و یا نیاز به گفتگو با مشاور دارید بهتر است از خدمات مشاوره فوری و آنلاین (با پرداخت هزینه)استفاده نمایید.

 

مشاوره فوری و آنلاین (تلفنی- واتساپ - اسکایپ)

 

برای مشاوره فوری و آنلاین به صورت تلفنی، واتساپ یا اسکایپ می توانید با شماره 989360695153+ تماس بگیرید و پس از هماهنگی قبلی با مشاورین ما صحبت نمایید.

مشاوره آنلاین؛ مشاوره آنلاین و فوری؛ مشاوره به ایرانیان خارج از کشور؛ مشاوره به ایرانیان مقیم اروپا؛ مشاوره به ایرانیان مقیم آمریکا؛ مشاوره به ایرانیان مقیم کانادا؛ مشاوره به ایرانیان مقیم استرالیا؛ مشاوره به ایرانیان سراسر جهان؛ مشاوره آنلاین به ایرانیان مقیم آمریکا، مشاوره آنلاین به ایرانیان مقیم کانادا؛ مشاوره آنلاین به ایرانیان مقیم اروپا؛ مشاوره در اسکایپ به ایرانیان مقیم آمریکا؛ مشاوره در اسکایپ به ایرانیان مقیم کانادا؛ مشاوره در اسکایپ به ایرانیان مقیم اروپا؛ مشاوره در واتساپ به ایرانیان مقیم آمریکا؛ مشاوره در واتساپ به ایرانیان مقیم کانادا؛ مشاوره در واتساپ به ایرانیان مقیم اروپا؛ مشاوره در واتساپ به ایرانیان مقیم استرالیا

مقالات روانشناسی و مشاوره

چاقی و سلامت روان

چاقی و سلامت روان

هنگامی که فردی دارای چربی اضافی در بدن است، وی بعنوان فردی که اضافه وزن دارد شناخته می شود. هنگامی که فردی به شدت اضافه وزن دارد، بعنوان فردی چاق به وی برچسب زده می شود.

چاقی و سلامت روان

 

چاقی هنگامی رخ می دهد که وزن فردی بسیار بیش از وزن یک بدن سالم می شود.

 

چاقی چیست؟

هنگامی که فردی دارای چربی اضافی در بدن است، وی بعنوان فردی که اضافه وزن دارد شناخته می شود.

هنگامی که فردی به شدت اضافه وزن دارد، بعنوان فردی چاق به وی برچسب زده می شود.

پزشکان گوناگون و انجمن های پزشکی مقیاس­های متفاوتی برای اندازه­گیری چاقی دارند. اما چاقی غالباً با توجه به شاخص توده بدنی (BMI) اندازه­گیری می شود.

شاخص توده بدنی (BMI) تقریبی از توده بدن بر حسب قدو وزن به دست می دهد و افرادی که دارای شاخص توده بدنی بیشتر از 30 باشند را بعنوان چاق در نظر می گیرد.

 عوامل چاقی

رژیم غذایی با کالری بسیار بالا و یا سبک زندگی بی تحرک می تواند منجر به چاقی شود. عوامل دیگری که می توانند به افزایش چاقی کمک نمایند عبارتند از؛

- شرایط پزشکی همانند دیابت و کم کاری تیروئید

- مسائل مربوط به سلامت روان همانند پرخوری و یا اعتیاد به مواد غذایی

-کسانی که پدر و مادرهای چاقی داشته­ اند. ممکن است به ژنتیک مربوط شود و یا اینکه عادات خوردن از پدر و مادر یاد گرفته شده باشند. و ممکن است هر دو عامل باهم باشند.

 چاقی و سلامت روان

برخی از شرایط سلامت روان می تواند به چاقی کمک نماید. پرخوری، که باعث می شود افراد مقدار زیادی از غذا را در زمان کوتاهی بخورند(اغلب به صورت پنهانی) این باعث افزایش چاقی می گردد. برخی از محصولات غذایی می تواند برای فرد اعتیادآور باشد. بسیاری از افرادی که دارای چاقی هستند غذا را در هنگام استرس و فشار روانی بیشتر مصرف می کنند که این می تواند بسیار به چاقی دامن بزند. برخی نیز بدلیل اینکه به نوعی از مواد غذایی به ویژه شکر و نمک اعتیاد پیدا کرده­اند در حال چاق شدن هستند.

برخی از افرادی که اختلالات خوردن مانند بی اشتهایی عصبی و پرخوری عصبی دارند که در اثر تصویر بدنی تحریف یافته باعث می شود آنها فکر کنند که چاق هستند. از سوی دیگر افرادی که چاق هستند ممکن است برای تلاش در کم کردن وزن دچار اختلالات خوردن مانند بی اشتهایی عصبی و یا پرخوری عصبی شوند.

همه موافق نیستند که چاقی یک مسئله مربوط به سلامت روانی باشد. برخی از طرفداران استدلال می کنند که تاکید بر وزن بدن بیش از حد و غیرضروری است. فردی که غذاهای سالم مصرف می کند و به طور منظم ورزش می کند نیز می تواند به لحاظ فنی دارای اضافه وزن باشد. در کتابی با عنوان "سلامت در هر اندازه ای" استدلال می شود باید از سبک زندگی سالم به جای تمرکز بیش ازحد بر اندازه بدن تاکید کرد. Fatphobia  یا ترس از چاقی نوعی تمایز بر اساس اندازه بدن شخص دیگر است  که در آن صرفاً فرص می شود فرد لاغر همیشه از فرد چاق سالم تر است.

مترجم: محمد راضی مرادی

پاییز 1394

 

مطلب قبلی حافظه
چاپ
29956 به این مطلب امتیاز دهید:
4.1

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x

مشاوره ازدواج

مشاوره تحصیلی

fmovies.co