Menu

روانشناسی

نوبت دهی و پذیرش

 

شماره های تماس جهت تعیین نوبت

شعبه قلهک( شمال و شمال شرق تهران؛ قلهک- جنب مترو قلهک- مرکز مشاوره روزنه (رهیار)
02188253229-09360695153

شعبه گیشا ( غرب و شمال غرب تهران؛ گیشا- جلال آل احمد- مرکز مشاوره شیوا)

02188253229-09360695153

 

شعبه صادقیه (غرب تهران؛ ضلع شمالی ایستگاه مترو صادقیه- مرکز مشاوره فرحبخش)

02188253229-093606951530

تلفن مشاوره ای هوشمند9092301369

خدمات تخصصی ما

مشاوره ازدواج
مشاوره
 پیش از ازدواج

مشاوره خانواده
درمان اختلالات روانی و رفتاری
مشاوره تحصیلی وکنکور
مشاوره شغلی

آموزش مهارت های زندگی

مشاوره کودک و نوجوان

بازی درمانی و افزایش خلاقیت در کودکان

خدمات ما در یک نگاه

مشاوره فردی
مشاوره
گروهی
ارزیابی هوش
روانشناس کودک
ارزیابی شخصیت
برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه عموم
برگزاری کارگاه های آموزشی ویژه متخصصین

آموزش والدین
همکاری با مدارس
همکاری با مهدکودک ها
انجام پروژه های تحقیقاتی

مقالات روانشناسی و مشاوره

مشاوره خانواده
مرکز مشاوره

مشاوره خانواده

مشاوره خانواده و زناشویی

مشاوره خانواده

نقشه عشق خود را گسترش دهید:

زوج های هوشمند و عاطفی با دنیای یکدیگر آشنا هستند. این اگاهی دقیق از دنیا نقشه عشق نامیده می شود. این اصطلاح به آن بخش از مغز شما که اطلاعات مربوط به شریک زندگی را در آن ذخیره کرده­اید مربوط است. به بیان دیگر این زوج ها گستره ی وسیعی از فضای شناختی خود را به مسائل زناشویی خود اختصاص می دهند. و اطلاعات خود را تازه و روزآمد می کنند. خانم وقتی از شوهرش می خواهد که سالاد را او تهیه کند به این نکته توجه دارد که سس مورد علاقه شوهرش را بخواهد. اگر خانم تا دیر وقت کار می کند، شوهرش تلویزیون را روی برنامه مورد علاقه او تنظیم می کند چون می داند همسرش کدام برنامه را دوست دارد.

زوجهای خوشبخت فقط از یکدیگر شناخت ندارند بلکه آنها این شناخت را مبنا قرار می دهند و در بسیاری از مسیرهای مهم آن را افزایش می دهند.

عشق و علاقه و تحسین کردن را در خود پرورش دهید:

اگر نظام عشق و علاقه و ستایش یکدیگر هنوز در زوج فعال باشد، برای زندگی مشترک آنان هنوز راه نجات باقی است. علاقه و ستایش، دو عنصر حیاتی در دیرپایی و رضایت بخش بودن روابط عاشقانه است. زوج های خوشبخت ممکن است گاهی از نقاط ضعف همسر خود احساس نارضایتی کنند، اما هنوز شریک زندگی خود را شایسته احترام و ستایش می دانند. وقتی این احساس کاملاً از میان برود، روابط زناشویی غیرقابل احیاست.

به جای فرار از هم، به یکدیگر روی بیاورید:

نخستین گام در روی اوردن به یکدیگر، آگاهی از سرنوشت ساز بودن این لحظه های پیش پاافتاده است. لحظه هایی که نه تنها برای ثبات زندگی مشترک شما بلکه برای جاری بودن احساس عاشقانه در آن، سرنوشت ساز است. در بسیاری از زوج ها، فهمیدن این نکته که قدر روابط روزمره خود را ندانسته اند، به تغییرات بیشماری در زندگی آنها منجر می شود.

بگذارید همسرتان روی شما نفوذ داشته باشد:

وقتی همسری نفوذ همسرش را بپذیرد این نفوذپذیری به استحکام روابط دوستانه با همسرش و افزایش مثبت نگری در روابط می انجامد. نفوذپذیری یک نگرش است اما مهارت نیز به حساب می آید. مهارتی که می توانید با توجه کردن به چگونگی برقراری ارتباط با همسرتان، آن را تقویت کنید.

مشکلات قابل حل خود را شناسایی کنید:

وقتی زن و شوهری به یکدیگر احترام می­گذارند و پذیرای دیدگاه های یکدیگرند، روشن است که مبنایی مناسب برای حل اختلافات در اختیار دارند. با این همه بیشتر اوقات زوجها در رفع اختلافات یا متقاعد کردن یکدیگر، سردرگم می شوند. مکالمه ای که می توانست مثمر تمر باشد ممکن است به رقابتی پر هیاهم یا سکوت خشمگینانه منتهی شود. برای جلوگیری از این بحران این مراحل باید انجام شود: 1. با ملایمت آغاز کردن 2. آموختن اقدامات جبرانی  3. آرام کردن خود و یکدیگر  4. مصالحه کردن 5. مدارا کردن با خطاهای یکدیگر

بر بن بست ها غلبه کنید:

هدف از غلبه بر بن بست حل کردن مشکل نیست، بلکه بیرون آمدن از بن بست و اقدام به گفتگوست. تعارض محصور در بن بست احتمالاً همواره مشکلی دائمی در زندگی مشترک شما بوده، اما روزی خواهید توانست بدون آنکه یکدیگر را آزار دهید با هم درباره آن صحبت کنید. خواهید آموخت که چگونه با مشکل کنار بیایید.

ارزش های مشترک خلق کنید:

سعی کنید همواره به فکر یافتن علایق یکدیگر باشید و آن ها را تقویت کنید.

مطلب قبلی اعتیاد به اینترنت و بازی های کامپیوتری
مطلب بعدی انواع رفتارهای قلدرانه
چاپ
16999 به این مطلب امتیاز دهید:
4.8

1 نظرات مطلب "مشاوره خانواده"

0
0

مهتاب28

سلام من و همسرم اینطوری بودیم اما وقتی پای خانواده ی من به میان می اومد همسرم ایراد میگرفتند و بی احترامی میکردند و من اول سکوت میکردم بعدا گاهی بهش حق میدادم و در اخر طاقت نمی اوردم در واقع تا زمانی که من تابع ایشون بودم و مخالفت نمیکردم با نظرشون زندگی عالی بود اینم بگم که ما در دوران عقد مشکلاتی داشتیم که همه میگفتن جدا شو اما من بخاطر علاقه ام به همسرم اینکارو نکردم و گفتم نه شما اشتباه برداشت کردید از حرفاش اون خوبه اما همسرم ثابت کرد من اشتباه میکردم و الان از هم دور هستیم ثابت کرد هرچی گفته بود دروغ بود و برام خیلی سخت بود تفهیم کردن اینا بخودم خیلی سخت دوست ندارم متلاشی بشه اما خیلی حرفهای بدی بهم زد خیلی دلمو شکوند توی این دوسالی که باهم زیر یک سقف بودیم . زندگی زن ساده با مرد سیاست مدار سخته خیلی سخت اما قدر ندونست. لطفا بهم کمک کنید چطور میتونم فراموش کنم همسرمو که خیلی دوستش دارم اما خودپسند،خودخواه،لجباز،انتقال گیر کینه ای رو با تمام اخلاقهای بدش دوستش درم چیکار کنم راهنماییی کنید.

*********************************************************

جواب

دوست گرامی شما باید حتماض به همراه همسرتون برای مشاوره خانوادگی تشریف بیاورید، همچنین نیاز هست شما مهارت هایی رو یاد بگیرید که در ادامه این رفتارها بازگشت پدا نکنن.

بنابراین قطعاً اولین راه شما این هست که مشاوره رو در برنامه روزهای آینده تون داشته باشید.

دیدگاه خود را درج فرمایید

افزودن دیدگاه

x

مشاوره ازدواج

مشاوره تحصیلی